Bir Sen Adıyaman Şubesi Teşkilat Eğitiminin İkincisini Gerçekleştirdi

  • Haberin Tarihi: Nisan 23, 2017
  • Bu haber 19 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Bir Sen Adıyaman Şubesi Teşkilat Eğitiminin İkincisini Gerçekleştirdi

Eğitim Bir Sen Adıyaman Şubesi, iş yeri temsilcilerine yönelik teşkilat eğitimlerinin ikincisini gerçekleştirdi.

Şehit Fazıl Gürs İmam Hatip Ortaokulu Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen eğitim programına konuşmacı olarak Eğitim Bir Sen Genel Başkan Yardımcısı Ramazan Çakırcı katıldı.

Programın açılışında konuşan Eğitim Bir Sen Adıyaman Şube Başkanı ve Memur Sen Adıyaman İl Temsilcisi Ali Deniz, “Genel Başkanımızın belirlediği istikamet doğrultusunda işimize, içimize ve dışımıza yolculuk  vizyonuyla hareket ediyor ve Yeniden Büyük Türkiye’nin inşasında önemli bir adım atıyoruz” dedi. Türkiye’nin en büyük emek ve özgürlük hareketi olarak güçlerine güç katmak ve yetkilerini pekiştirmek adına çalışmalar yapmayı sürdürdüklerini kaydeden Deniz, “Teşkilatımızı daha diri, daha canlı tutabilmek, alanda gücümüze güç katabilmek ve sesimizi daha gür bir şekilde çıkarabilmek adına Teşkilat Eğitimleri gerçekleştiriyoruz” ifadelerini kullandı.

REFERANDUMA VURGU

Eğitim Bir Sen Genel Başkan Yardımcısı Ramazan Çakırcı ise Adıyaman Şubesi’nde yaptığı incelemeler neticesinde duyduğu memnuniyeti dile getirerek,  “Adıyaman sendikacılık anlamında Türkiye’de daima örnek teşkil etmiştir. Bundandır ki sendikacılığın başkenti unvanını hak etmektedir” diye konuştu. Türkiye’nin siyasi istikrara kavuşması için Memur Sen Konfederasyonu ve bağlı sendikalar olarak  ‘evet’ tercihinde bulunduklarını da anımsatan Çakırcı, “Ülkemizin her ferdine, demokratik hakkını özgürce kullandığı ve ‘evet’ ile Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin önünü açtığı için teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Sendikal faaliyetlere değinen Ramazan Çakırcı, “bu teşkilatın mücadelesi bitmemiştir. Mayıs mutabakatında yeniden yetkiyi elde ederek Memur Sen’in mücadelesindeki kararlılık ve dik duruşunu, yeni Türkiye’nin inşasında aldığı sorumluluğu, sendikal alandaki başarılarını hazmedemeyenlere bir ders vereceğiz. Eğitim camiasının bize verdiği yetkiyi Ağustos ayında yapılacak olan 4. toplu sözleşmede en verimli biçimde kullanarak kazanımlarla dolu bir süreci geride bırakacak ve daha önce de olduğu gibi toplu sözleşme masasına yasanın merhameti ile oturup çakılı kalanlara sendikacılığın ne demek olduğunu sonunda öğreteceğiz” ifadelerini kullandı.

Teşkilat eğitim programı Eğitim Bir Sen Adıyaman Şube Başkan Yardımcıları Habib Yıldırım ve Mehmet Demir’in “Sendikal Kazanımlar”, “Sendikal Temsil ve Algı Yönetimi” ve “Teşkilat Kültürü” konulu sunumlarını  gerçekleştirmeleri ile sona erdi.
Eğitim Bir Sen Genel Başkan Yardımcısı Ramazan Çakırcı daha sonra deprem bölgesi Samsat’a geçerek geçici eğitim merkezini ziyaret ederek Kaymakam Yusuf Yıldırım’dan bilgi aldı. Kahta ilçe Temsilciliği’ni de ziyaret ederek incelemelerde bulunan Çakırcı, Adıyaman’a dönerek Keleş Konağı’nda gerçekleştirilen Eğitim Bir Sen İl Divan Kurulu’na başkanlık yaptı.

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın