Minik Sıla Besni Belediye Başkanı Oldu

  • Haberin Tarihi: Nisan 21, 2017
  • Bu haber 25 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Minik Sıla Besni Belediye Başkanı Oldu

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında Besni Belediye Başkanlığı koltuğuna temsili olarak Besni eğitim Vakfı İlkokulu öğrencisi Sıla Kaçmaz isimli kız öğrenci oturdu.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle Besni Eğitim Vakfı İlkokulu öğretmen ve öğrencilerinden oluşan bir gurup Besni Belediyesini ziyaret etti.

Misafirleri kabul eden Besni Belediye Başkanvekili Şehmus Yiğit, çeşitli hediyeler ikram ettikten sonra makamını okulun 4-B sınıfı öğrencilerinden Sıla Kaçmaz’e teslim etti.

Başkanlık makamına oturan Sıla Kaçmaz, Besni’nin tarihi ve turistik önemini sık sık vurgulayarak projelerinden bahsetti.

Daha sonra 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 97’nci yılının kutlandığı anlatan Kaçmaz, telefonla talimatlar yağdırdı. Ardından okulları için gerekli olan bank ihtiyacı  ve okul pencerelerine korkuluk yaptırılması  talimatını verdi. Talimatının bir an önce gerçekleşmesini isteyen minik başkan, çevresine ise bol bol Besni ile ilgili düşüncelerini ve projelerini anlattı.

Besni Belediye Başkanvekili Şehmus Yiğit ise 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramının başta Türkiye Cumhuriyeti Devletine ve tüm Dünya çocuklarına hayırlı olması dileğinde bulundu.

Başkan Yiğit, “Siyasi arenaya Türklerin çıkış tarihi sahlarla başlayan bir süreç. 1923 itibariyle Cumhuriyetimizde de modern olarak devam etmiştir. Başta Cumhuriyetimizi bize armağan eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarına devletimizin günümüz itibariyle dünya milletleri camiasında yer aldığı hürriyetinde katkısı olanlara Ulusal Egemenlik ve çocuk bayramı vesilesiyle teşekkür ederken, Cumhuriyetimiz çok doğru bir işaretle Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını dile getirmiş ve dünya çocuklarının ortak sevdası ve toplanma merkezi hali nede Türkiye Cumhuriyeti topraklarını de aşmıştır. Bu vesileyle de Çocuklarımıza da hususiyetle bu engin görüşlerinden günümüze çağımıza uygun yetişme tarzlarından dolayı teşekkür ediyorum emeği geçen öğretmenlerine hususiyetle eğitimde ki başarılarından dolayı katkılarına teşekkür ediyorum. Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Besni’ye,  Türkiye’ye ve dünyaya kutlu olsun, mutlu olsun, hayırlı uğurlu olsun” dedi.

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın