Suriye’ye 2 TIR İnsani Yardım Malzemesi Yola Çıktı

  • Haberin Tarihi: Nisan 18, 2017
  • Bu haber 26 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Suriye’ye 2 TIR İnsani Yardım Malzemesi Yola Çıktı

Adıyaman Belediyesi, İl Müftülüğü ve Hayrat Vakfı ortaklığında hazırlanan 2 TIR insani yardım malzemesi Suriye’ye gönderildi.

Hayrat Vakfı’nın gönüllü üyelerinden Mehmet Turan, konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada,insani, vicdani ve tarihimizden beslenen sorumluluklarını yerine getirmek amacı ile toplandıklarını söyledi. ‘İyiliğe sözümüz var’ isimli  kampanyayı bugün itibari ile sonlandırmış bulundurduklarının altını çizen Turan, “Büyük bir insanlık dramının yaşandığı  yüz binlerce insanın hayatını kaybettiği  milyonlarca insanın göç etmek zorunda kaldığı  Suriye’de kadın çocuk yaşlı demeden  masum halka yönelik çok büyük saldırı söz konusu. Dernek olarak Suriye’deki savaşın başlangıcından beri  hep mazlum halkın yanında olduk. Bu kapsamda birçok yardım malzemesini  ayni ve nakli  yardımları  Suriye’nin  iç bölgelerine kadar ulaştırmaya çaba harcadık. Bugün itibari ile gönderdiğimiz TIR’ların adedi 1318’i buldu” açıklamasında bulundu.

KUTLU: MAZLUMLAR BİR AN ÖNCE HUZURA KAVUŞSUN”

Adıyaman Belediye Başkanı Fehmi Hüsrev Kutlu da “Cenabı Allah onları bu sıkıntılı durumdan kurtarsın. Bir an önce huzura kavuşmalarını nasip etsin.  Bu organizasyonu en güzel şekilde yapan Hayrat İnsani Yardım Derneği’ne de teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın