Şehit Aileleri, Çanakkale Gezisi İçin Yola Çıktı

  • Haberin Tarihi: Nisan 17, 2017
  • Bu haber 18 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Şehit Aileleri, Çanakkale Gezisi İçin Yola Çıktı

Kahta Kaymakamlığı Proje Koordinasyon Merkezi koordinesinde Kahta Şehit Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği tarafından hazırlanan ve İçişleri Bakanlığı Dernekler Daire Başkanlığı tarafından onaylanan Şehit Aileleriyle Çanakkale’de Tarihe Yolculuk Projesi kapsamında ilçedeki 15 şehit ailesinden 2’şer şehit yakınının katıldığı Çanakkale Gezisi start aldı.

2017 yılı Ocak ayı itibariyle uygulanmaya başlayan proje Çanakkale gezisi ile birlikte ilçe merkezinde çeşitli sosyal etkinlikler gerçekleştirilmesini de içeriyor.

Kaymakam Ahmet Gazi Kaya, konu hakkında yaptığı açıklamada, “Aziz şehitlerimizin Devletimize emaneti olan şehit ailelerinin devletin şefkat elini yanlarında hissetmeleri temel amacımız olmuştur. Şehit yakınlarımızın her türlü sorun ve ihtiyacının en hızlı şekilde çözümlenmesi için Kaymakamlık olarak gerekli tedbirleri almaktayız, hazırlamış olduğumuz projemiz, 2017 yılı sonuna kadar devam edecektir. Bugün Çanakkale gezisi için uğurladığımız şehit yakınlarının verimli bir gezi gerçekleştirmeleri amacıyla gerekli tedbirleri alıp planlamaları yaptık, proje ofisi görevlisi personel de şehit yakınlarımıza eşlik etmek üzere görevlendirdik. Kaymakamlık olarak ilçede sosyal ve kültürel gelişme ve kalkınmaya katkı sağlayacak proje çalışmalarımız devam etmektedir. Dedi.

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın