Artçı sarsıntılar sürüyor

  • Haberin Tarihi: Mart 2, 2017
  • Bu haber 99 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş

Artçı sarsıntılar sürüyor

Adıyaman başta olmak üzere bölgedeki birçok il Richter ölçeğine göre 5.8 büyüklüğündeki depremle salla

Adıyaman’da saat 14.07’de 5.8 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Kandilli Rasathanesi depremin merkez üssünün Samsat ilcesine bağlı Yarimbağ köyü, büyüklüğünün ise 5.8 olduğunu açıkladı. Depremin yerin 10 kilometre derinliğinde meydana geldiği belirtildi. AFAD ise depremin büyüklüğünün 5.5, derinliğinin ise 11.3 kilometre olduğunu duyurdu. Öte yandanSaat 14.18’de ise Şanlıurfa’da da 4.6 büyüklüğünde bir deprem yaşandı.

Adıyaman başta olmak üzere bölgedeki birçok il Richter ölçeğine göre 5.8 büyüklüğündeki depremle salla

 

Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi Deprem Araştırma Merkezi’nin, merkez üssünü Adıyaman’ın Samsan İlçesi olarak saptadığı deprem saat 14.07’de meydana geldi. Yerin 10 kilometre derinliğinde meydana gelen deprem Adıyaman’ın yanı sıra Gaziantep, Kilis, Batman, Şanlıurfa’da da şiddetli hissedildi.

AFAD’ın, büyüklüğünü Richter ölçeğine göre 5.5 olarak açıkladığı depremin can kaybına ve hasara neden olup olmadığı araştırılıyor.

Şanlıurfa’da sallandı

Öte yandan Şanlıurfa Kasımkuyu’da da 4.6 büyüklüğünde bir deprem oldu.
Art arda depremler

CNN TÜRK yayınına bağlanan Akdamar Köyü Muhtarı yaşanan depremle ilgili bilgi verdi. ‘Köyümüzün yarısı yıkıldı, şu an hiçbir eve girilemez’ dedi.

Bayırlı Köyü Muhtarı Ömer Kuştepe ise merkezde yaralılar olduğu bilgisini verdi.

Kuştepe Köyü Muhtarı Abdurrahman Kuştepe ise 6 kez sallandıklarını söyledi.

Deprem Gaziantep’te hissedildi

Adıyaman’da meydana gelen 5,8 büyüklüğündeki deprem Gaziantep’te hissedildi. Deprem sonrası şehirde büyük panik yaşanırken, vatandaşları sokakları çıktı.

Bir an önce aileleri ile haberleşen vatandaşlar, sallantının uzun sürdüğünü ve çok korktuklarını belirtti. Yaşanan deprem sonrası meydana gelen artçı sarsıntılarda Gaziantep’te hissedildi.

Vatandaşlar evlerine girmekte tereddüt ederken, sokaklardaki bekleyişleri sürüyor.

Bir Yorum Yazın