Adıyaman İl Özel İdaresi Genel Sekreterliğine Av. Sami Işık Atandı

  • Haberin Tarihi: Mart 2, 2017
  • Bu haber 45 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Adıyaman İl Özel İdaresi Genel Sekreterliğine Av. Sami Işık Atandı

 Uzun yıllar Adıyaman İl Özel İdaresi Genel Sekreter Yardımcısı olarak görev yapan Av. Sami Işık, Adıyaman İl Özel İdaresi Genel Sekterliği görevine atandı.

Adıyaman ve ilçelerine yapılan yatırımların merkezinde bulunan İl Özel İdaresi’nin Genel Sekreterliği görevine bakanlık oluruyla Av. Sami Işık atandı.

Uzun yıllar Adıyaman İl Özel İdaresi Genel Sekreter Yardımcılığı görevini yürüten Işık’ın 657 sayılı Devlet Memurları Kanunun 76’ncı ve 5302 sayılı İl Özel İdaresi Kanununun 36’ncı maddelerine göre atamasının İçişleri Bakanlığı tarafından yapıldığı bildirildi.

Işık’ın İl Özel İdaresi Genel Sekreterliğine atanmasını memnuniyetle karşılayan Adıyamanlılar, “Uzun yıllar Adıyaman’da serbest Avukatlık yapan, daha sonra da görev yaptığı İl Özel İdaresi Genel Sekreter Yardımcılığında bütün köy ve ilçelere eşit mesafede hizmet gitmesini sağlayan Sami Işık’ın Genel Sekreterlik görevine atanması bizleri çok mutlu etmiştir. Adıyaman’ı çok iyi bilen, sorunlara hâkim, Adıyaman’ın bağrından kopan birisi olan Sami Işık’a yeni görevinde başarılar diliyoruz” diye konuştular.

SAMİ IŞIK KİMDİR?

1972 yılında Adıyaman doğumlu olup, 1995 yılı Selçuk Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunudur. 2004 yılında Köy Hizmetleri Genel Müdürlüğü ve 2008-2010 KYK Genel Müdürlüğü’nde çeşitli görevlerde bulundu. 2010-2017 yılları arasında Adıyaman İl Özel İdaresi Genel Sekreter Yardımcısı olarak görev yaptı. 2017 yılı Mart ayında Adıyaman İl Özel İdaresi Genel Sekreterliğine atanan Sami Işık evli ve 2 çocuk babasıdır.

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın