ADIYAMAN 5.5 ŞİDDETİNDE DEPREMLE SALLANDI

  • Haberin Tarihi: Mart 2, 2017
  • Bu haber 87 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş

Son dakika: Adıyaman’da korkutan deprem! Bölgede depremden kaynaklı panik yaşanıyor.

Samsat ilçesinde 5,5 şiddetinde deprem oldu. Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığının (AFAD) internet sitesinde, bugün saat 14.07’de merkez üssü Adıyaman’ın Samsat ilçesi olan 5,5 büyüklüğünde bir deprem meydana geldiğini belirttildi.

Depremin ardından büyük panik yaşanırken bölgede artçı sarsıntılar devam ediyor. Bölgede 5,5 büyüklüğündeki depremin ardından 14 artçı sarsıntı daha gerçekleşti.

Akdamar Köyü muhtarı Necmettin Öztürk canlı yayında yaptığı açıklamada “Köyümüzün yarısı yıkıldı, diğerleri de oturacak durumda değil” dedi.

Adıyaman Valisi Abdullah Erin depremde 22 kişinin yaralandığını açıkladı

Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi Deprem Araştırma Merkezi’nin, merkez üssünü adıyaman’ın Samsan İlçesi olarak saptadığı deprem saat 14.07’de meydana geldi. Yerin 10 kilometre derinliğinde meydana gelen deprem Adıyaman’ın yanı sıra Gaziantep, Kilis, Batman, Şanlıurfa’da da şiddetli hissedildi.

DEPREMLER DURMUYOR

Adıyaman’ın Samsat ilçesinde meydana gelen depremin  ardından çok sayıda artçı sarsıntı kaydedildi.

Alınan bilgiye göre, Samsat ilçesinde saat 14.07’de meydana gelen 5,5  büyüklüğündeki deprem, Şanlıurfa, Malatya, Diyarbakır, Kahramanmaraş gibi civar  illerden de hissedildi. İlk depremin ardından saat 14.16’da 4,2 büyüklüğünde bir artçı  sarsıntı meydana geldi.
Kısa aralıklarla 14 artçı sarsıntının daha kaydedildiği bölgede, hasar  tespit çalışmaları sürüyor.
“KÖYLERDE HASAR VAR”

Adıyaman Afet ve Acil Durum (AFAD) İl Başkanı Osman  Ertuğrul Altuğ, Adıyaman’ın Samsat ilçesinde meydana gelen depremle ilgili hasar  tespit çalışmalarının sürdüğünü belirterek, “İlçeye bağlı bazı köylerde hasar  olduğu yönünde bilgiler var. Can kaybı olduğuna dair henüz bilgi gelmedi.” dedi.

Altuğ, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Adıyaman’ın Samsat ilçesinde  saat 13.07’de 5,5 büyüklüğünde depremin ardından Vali Abdullah Erin başkanlığında  kriz merkezi oluşturulduğunu bildirdi.

Ekiplerinin Samsat ilçesinde çalışma yaptığını ifade eden Altuğ,  “Hasar tespit çalışmaları sürüyor. İlçeye bağlı bazı köylerde hasar olduğu  yönünde bilgiler var. Can kaybı olduğuna dair henüz bilgi gelmedi.” dedi.

Altuğ, ekiplerine çevre illerden de ekiplerin destek verdiğini  aktardı.Bu arada, deprem nedeniyle Adıyaman merkezdeki Musalla Caddesi’nde  bulunan Musalla Camisi’nin minaresinde hasar meydana geldi. Olay yerine ulaşan  itfaiye ekipleri, bazı bölümlerinde çatlamalar görülen minareyi yıkmak için  çevrede güvenlik önlemi aldı.Musalla Mahallesi’nde bir evin çatısında da hasar meydana geldiği  öğrenildi.

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın