ALTINŞEHİR’İN İÇMESUYU SORUNU ORTADAN KALKTI

  • Haberin Tarihi: Şubat 21, 2017
  • Bu haber 44 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
ALTINŞEHİR’İN İÇMESUYU SORUNU ORTADAN KALKTI

 Altınşehir Mahallesi’nde yaşanan su sorununu ortadan kaldırmak için Adıyaman Belediyesi Su ve Kanalizasyon İşleri Müdürlüğü tarafından sürdürülen çalışmalarda sona gelindi.

Altınşehir Mahallesi’nde basınç yetersizliğinden dolayı yüksek katlara çıkmayan sudan şikâyetçi olan mahalle sakinlerinin sorununa el atan Adıyaman Belediyesi Su ve Kanalizasyon İşleri Müdürlüğü (ASKİM) ekipleri, Altınşehir’e su taşıyan 1. Çevreyolu ile Yeni Sanayi Mahallesi arasındaki hatlarda sürdürdükleri çalışmaları tamamladı.

2016 yatırım yılı programı çerçevesinde sürdürülen çalışmaların tamamlanmasıyla eski hattın iptal edilip, yeni hattın devreye sokulması için mahallede su kesintisi yapılacağını söyleyen yetkililer, konu ile ilgili şu bilgileri verdiler: “Altınşehir Mahallesi’ndeki basınç yetersizliğinden dolayı yüksek katlara çıkmayan sudan dolayı yaşanan sorunu çözmek için 1. Çevreyolu ile Abdulmusa Caddesi’nin kesiştiği noktadan başlayıp, 1. Çevreyolundan Yeni Sanayi Mahallesi’ne kadar devam eden Altınşehir İçme Suyu İsale Hattı çalışması ile 2 bin 600 metre uzunluğunda boru döşeme çalışması yaptık. Bu çalışmalarla 250 milimetre asbest boruların yerine daha sağlıklı olan 500 milimetre HDPE boruların kullanıldı. Yeni hatların devreye girmesi için Salı günü gece 00.00’dan itibaren başlayacak olan ve Çarşamba günü tüm gün, hatta olası bir aksilik durumunda Perşembe gününü de kapsayacak bir şekilde mahallede su kesintisi yaşanacak. Bunun için halkımızdan şimdiden özür dileriz.”

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın