Cumhurbaşkanı ERDOĞAN Yeni Binalarımızı Hizmete Açıyor

  • Haberin Tarihi: Şubat 17, 2017
  • Bu haber 50 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Cumhurbaşkanı ERDOĞAN Yeni Binalarımızı Hizmete Açıyor

Toplu açılış töreni için Adıyaman’a gelecek olan Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN, Üniversitemiz Külliyesi’nde inşaatı tamamlanan binaları hizmete açacak.

19 Şubat Pazar günü Adıyaman’a gelecek olan Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN Toplu Açılış Töreni’nde Üniversitemiz Külliyesi’nde inşaatı tamamlanan Mühendislik Fakültesi, enstitüler binası, 2+1 lojman binası, kapalı yüzme havuzu, altyapı çalışmaları, Kahta Meslek Yüksekokulu halı saha ve basketbol sahası, bağlantı köprüsü, Hasancık idari binası, gençlik evi, 2 adet çok amaçlı spor sahası, muhtelif alanların çevre düzenleme çalışması, otopark, fırın, soyunma odası ve halı sahalar, bakımı yapılan kapalı spor salonu ve 1000 kişilik tribünün açılışını yapacak. Toplamda 32 milyon 615 bin 839 Türk Lirası yatırımın yapıldığı binalar hizmete açılacak.

Konu ile ilgili kısa bir açıklama yapan Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Mustafa Talha GÖNÜLLÜ, şu ana kadar Üniversitemize yapılan yatırımın 1 trilyonu geçtiğini ifade ederek desteklerinden dolayı başta Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN olmak üzere Başbakan Binali YILDIRIM ve emeği geçen herkese teşekkür etti. 32 milyon 615 bin 839 Türk Lirası yatırımla inşa edilen binaların açılışının yapılacağını belirten Prof. Dr. GÖNÜLLÜ, 2017 yılında da birçok yatırımın yapılmaya devam edeceğini söyledi.

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın