VALİ ERİN’DEN 15 TEMMUZ GAZİSİNE ZİYARET

  • Haberin Tarihi: Şubat 16, 2017
  • Bu haber 55 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
VALİ ERİN’DEN 15 TEMMUZ GAZİSİNE ZİYARET

Adıyaman Valisi Abdullah Erin, beraberinde İl Jandarma Komutanı Albay Ercan Atasoy, İl Emniyet Müdürü Metin Alper ve Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdür Vekili Musa Şimşek’le birlikte 15 Temmuz’daki Fetullahçı Terör Örgütü Paralel Devlet Yapılanmasının (FETÖ/PDY)’nin işgal girişiminde darbeci askerlere karşı direnmek amacıyla İstanbul Büyükşehir Belediyesi önüne giden ve darbeci askerlerin açtığı ateş sonucu G3 mermisiyle bacağından yaralanan Arif Kılınç’ı evinde ziyaret etti.

İstanbul’daki tedavisinin ardından memleketi Adıyaman’a gelen 15 Temmuz Gazisi Arif Kılınç’ı Adıyaman merkezdeki evinde ziyaret ederek bir buket çiçek takdim eden Vali Abdullah Erin, “15 Temmuz Gazisi Arif Kılınç’la bir süre sohbet ederek, 15 Temmuz gecesinde yaşadıkları hakkında bilgiler aldı ve geçmiş olsun dileğinde bulundu.

15 Temmuz gecesi yaşanan işgal girişiminde gösterdiği kahramanlıktan dolayı Gazi Arif Kılınç’ı tebrik eden Vali Erin, “15 Temmuz Gecesi aziz milletimiz dünyada emsali görülmemiş bir iman ve inançla, göğsünü tanklara, jetlere ve helikopterlere siper ederek, demokrasisine sahip çıkmış ve tarihe ismini yazdırmıştır. O gün hainlerin hesap edemediği şey bu milletin azim ve kararlıkla korkusuzca sokağa inmesiydi. 15 Temmuz Milletimizin birliğini ve beraberliğinin ne kadar sağlam olduğunu bir kez daha dosta düşmana göstermiştir. Bu vesileyle, şehitlerimize Allah’tan rahmet, Gazilerimize sağlıklı ve huzurlu uzun ömürler diliyorum” dedi.

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın